Aktualności

Wywiad z rodzicami Andrzeja Dołeckiego którzy spędzili 82 dni w areszcie za olej…

Data wpisu : Wrzesień 14, 2015 | Autor : | Kategoria : Aktualności

 W mojej celi siedziało 8 kobiet, większość za zabójstwo – mówi Ewa Dołecka. Za przemyt oleju z konopi dla chorej na raka matki grozi jej i jej mężowi 15 lat – tyle, co za zabójstwo. Pobyt w areszcie oboje wspominają jako koszmar.

21 czerwca, samochód Dariusza i Ewy Dołeckich został zatrzymany przez Straż Graniczną w Jeleniej Górze. Celnicy w trakcie kontroli znaleźli przy nich 1,2 litra oleju z konopi. Badanie przy użyciu narkotestu wykazało, że w oleju znajduje się THC, czyli zakazana w Polsce substancja psychotropowa. Dołeccy już podczas pierwszego przesłuchania przyznali, że olej miał być przeznaczony do leczenie chorej na raka trzustki matki Dariusza Dołeckiego.

– Po przerobieniu można z tego uzyskać kilka do kilkunastu tysięcy porcji handlowych, środka odurzającego – stwierdził Andrzej Wieja z Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Sąd zadecydował o tymczasowym i bezwzględnym aresztowaniu 54-letniego mężczyzny oraz 51-letniej kobiety na trzy miesiące. Prokurator postawił im zarzut „wewnątrzwspólnotowego przemytu dużej ilości środków odurzających”. Grozi za to kara do 15 lat więzienia.

Kilka dni temu matka Dariusza Dołeckiego zmarła. Sąd wypuścić Dołeckich z aresztu po wpłaceniu 50 tys. kaucji. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Warszawie. Proces potrwa kilka lat. MetroWarszawa.pl rozmawia z małżeństwem Dołeckich o tym, co zrobili i jak wyglądał ich pobyt w areszcie.

cały wywiad znajdziecie tutaj: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,18733871.html