Aktualności

Palikot odda mandat poselski, nowym posłem zostanie lider Wolnych Konopi.

Data wpisu : Sierpień 3, 2015 | Autor : | Kategoria : Aktualności


Janusz Palikot na przełomie sierpnia i września zrzeknie się mandatu poselskiego. Wszystko po to, żeby na jego miejsce mógł wejść Andrzej Dołecki z Wolnych Konopi. Polityk chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem osób, które trafiają za kratki za to, że w celach leczniczych wykorzystywali olej konopny.
Rodzice lidera Wolnych Konopi – Ewa i Dariusz Dołeccy w czerwcu zostali aresztowani za przywiezienie do Polski 1,2 l oleju z konopi. Specyfik był przeznaczony dla chorej na nowotwór babci lidera Wolnych Konopi. – Aresztowano moją matkę i ojca. Spędzą miesiące jak nie lata w więzieniu za to, że próbowali nieść pomoc swoim najbliższym – mojej babci – komentował na Facebooku Andrzej Dołecki.
Janusz Palikot, który od dawna jest zwolennikiem legalizacji marihuany, na antenie Polsat News zadeklarował, że odda swój mandat poselski. Kolejny na liście jest właśnie Dołecki i to on zostanie posłem. Wszystko, żeby nagłośnić, absurdalną zdaniem Palikota, sprawę rodziców działacza Wolnych Konopi.

– Mam zamiar nawet – jestem w ostatniej fazie rozmów – doprowadzić do sytuacji, że na poziomie sierpnia i września złożę własny mandat poselski, tylko po to, by posłem na 2 miesiące symbolicznie został Andrzej Dołecki – człowiek, który jest liderem Wolnych Konopii, którego rodzice siedzą w tej chwili w więzieniu w Polsce za absurdalny zarzut przemycenia 1 litra oleju konopnego, który oni sprowadzali dla ludzi chorych na różnego rodzaju choroby – mówił.

Przy okazji Palikot zwrócił uwagę na to, że handlarze dopalaczami są przez sądy zwalniani do domu, tymczasem rodzice lidera Wolnych Konopi, zostali wyjątkowo surowo potraktowani przez wymiar sprawiedliwości. – I to, że z jednej strony Mocarz, handlujący dopalaczami wychodzi na wolność – człowiek, który doprowadził do śmierci kilkudziesięciu osób, i do zatrucia kilkuset osób, za kaucją 10 tys. zł. Tutaj kaucja 10 tys. zł. Moje poręczenie jako posła i wielu innych ludzi nie wystarcza do uwolnienia tych ludzi. Więc chcę doprowadzić do takiego przesilenia w tej sprawie – stwierdził Palikot.

Źródło: Polsat News oraz natemat.pl, cytaty za 300polityka.pl