Aktualności

MILION PODPISÓW ZA LEGALNĄ MARIHUANĄ

Data wpisu : Luty 27, 2014 | Autor : | Kategoria : Aktualności

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Weed Like to Talk”. Cel jest prosty – legalizacja marihuany w całej Europie. Żeby zainteresować Komisję Europejską, potrzebny jest milion podpisów. Do dzieła!

>>>> TU PODPISZ: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/ <<<<

Europejska Inicjatywa Obywatelska to stosunkowo nowy mechanizm, dający obywatelom Unii Europejskiej możliwość wpływu na kształtowanie prawa. Aktywiści na rzecz legalizacji marihuany zdecydowali się wykorzystać tę drogę do ominięcia opornych parlamentów narodowych i harmonizacji przepisów w całej Unii.

EMCDDA – agenda unijna zajmująca się problematyką narkotyków i uzależnień, szacuje, że styczność z marihuaną miało 80 mln Europejczyków. Czynienie z tych ludzi przestępców jest fikcją. Dlatego organizacje aktywne na polu polityki narkotykowej zdecydowały się połączyć siły i obalić prohibicję.

W Polsce inicjatywie przewodzi stowarzyszenie Wolne Konopie pod patronatem Gazety Konopnej Spliff. Pełne poparcie zadeklarowała także koalicja Europa+ Twój Ruch, która postara się o poparcie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Czekamy na poparcie innych partii i organizacji.

W dwie godziny po opublikowaniu w Polsce apelu o podpisy, jesteśmy już trzecią najliczniejszą grupą zwolenników legalizacji w Europie (mapka). Żeby dołączyć się do akcji, należy złożyć elektroniczny podpis na stronie inicjatywy. Wszystkie dane zbierane są wyłącznie w celu weryfikacji podpisu i przechowywane są przez Komisję Europejską w postaci bezpiecznej od wzroku służb.

Więcej informacji: http://maciejkowalski.natemat.pl/92565,milion-podpisow-za-legalna-marihuana
Mapka z aktualną listą podpisów z poszczególnych państw: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/map.do?lang=pl

Mamy czas do 20 listopada, potrzebny jest milion podpisów w całej Europie. Żeby były realne szanse, musimy w Polsce zebrać 100-150 tys!

Gazeta Konopna SPLIFF
Stowarzyszenie Wolne Konopie

(Maciek Kowalski)