21.06.2003 Legalna Marihuana Ulgą Dla Organów Ścigania

Data wpisu : Maj 4, 2012 | Autor : | Kategoria : Bez kategorii


W dniu 21 czerwca 2003r. o godzinie 16:16 odbyły się manifestacje pod hasłem: „Legalna marihuana ulgą dla organów ścigania” organizowane przez Ruch na rzecz legalizacji konopi KANABA (od 2007 Wolne konopie).

Celem tych demonstracji, będzie przeciwstawienie się obecnej polityce narkotykowej. Kara więzienia za posiadania nawet najmniejszej ilości marihuany jest absurdem! Wg oficjalnych badań ok. 48% młodzieży w wieku 16-24 lata posiadało kontakt z marihuaną [wg nieoficjalnych informacji blisko 80%].

Złe prawo należy zmienić. Czy kara więzienia dla licealisty tudzież studenta jest najlepszym środkiem na zwalczanie narkomanii?

Policja łapiąc „dealera” posiadającego niewielką (np. 1 gram) ilość narkotyku w znaczny sposób podnosi sobie statystyki. Niestety, ale statystyki stały się ważniejsze od efektywnego podejścia do problemu. Policja w banalnie łatwy sposób podbija wyniki rankingów – kosztem młodzieży.

Polskie Sądy zmuszone są rozpatrywać sprawy „za posiadanie” i w myśl polskiego prawa są zobligowane skazać na przymusowe leczenie bądź karę więzienia. W ośrodkach leczenia narkomanów od „twardych” narkotyków osoba mająca kontakt jedynie z nie uzależniającą fizycznie trawkę przechodzi szkolenie od „stałych bywalców” jak zdobywać i używać „twarde” narkotyki. Natomiast kara więzienia, choćby w zawieszeniu, nie pozwala na „normalne” rozpoczęcie kariery zawodowej młodym wykształconym osobom.

Eksperci oraz terapeuci z ośrodków dla narkomanów jednym głosem mówią o konieczności utrzymania prohibicji na marihuanę. Czy policja zatrzymuje „narkomanów z dworca”, czy raczej ucznia lub studenta palącego papierosa z marihuaną? Czy ekspert lub terapeuta opowie się za legalizacją konopi tracąc tym sposobem swoje łatwe źródło dochodu?

Powiedz NIE obecnej polityce narkotykowej.
„Legalna marihuana ulgą dla organów ścigania”.%%anc%%

Poznań, Warszawa, Częstochowa, Kraków, Trójmiasto
zp8497586rq